11-те най-добри наши биатлонисти ще представят България на световно първенство по биатлон в Нове место, Чехия (7-17 февруари).
По време на подготовката си мъжете стартираха на IBU Cup в Италия, а жените участваха на световното юношескто първенство в Австрия. Красимир Анев стана четвърти в спринта във Вал Мартело, а женската ни щафета в състав Ния Димитрова, Стефани Попова и Десислава Стоянова завърши шеста на Световното за младежи и девойки в Обертилях на 3 х 6 километра.
"Очакванията за световното са за добро класиране на българските състезатели, женската ни щафета за малко не успя да вземе медал в Австрия“, сподели Екатерина Дафовска, председател на Българската федерация по биатлон. - Националите вече са в Чехия и тренират в очакване на първите стартове“.
Веднага след края на световното, националните ни отбори се връщат в България за участието си в Откритото европейско първенство в Банско. Заявки за участие в шампионата на Стария континент са дали над 400 биатлонисти от 36 държави.
Съставът на България за световното в Нове место: мъже – Красимир Анев, Владимир Илиев, Мирослав Кенанов, Михаил Клечеров, Иван Златев и Марин Богданов; жени – Ния Димитрова, Десислава Стоянова, Стефани Попова, Дафинка Коева и Емилия Йорданова.
Българският отбор по биатлон се финансира от Министерство на младежта и спорта.