Сребърен медал за Милена Тодорова в индивидуалното на Световното за младежи (Галерия)

27.01.2019 г.

Милена Тодорова спечели сребърен медал в индивидуалното на 12, 5 км на Световното първенство за младежи и девойки в Ленцерхайде (Швейцария).

Биатлонистката от Троян сбърка три пъти в хода на състезанието и зае второто място с изоставане от 1:07,9  минути от победителката.

Милена Тодорова демонстрира отлично ски бягане и е с най-доброто бегово време от всички 81 момичета. Това е първо отличие за талантливата ни спортистка от голям форум.

Добро състезание направи и Мария Здравкова, която сбърка два пъти и се класира 24-та. Любомира Пехливанска не финишира.

Световната титла при девойките е Анастасия Халиулина от Русия с чиста стрелба, а бронза спечели Еми Бесерга от Швейцария с две грешка на рубежа.

При младежите в индивидуалната дисциплина на 15 км световен шампион стана Макс Бархевитц (Германия). Той преодоля трасето за 40:15.8 минути и повали всичките 20 мишени.

Българите Петър Велчев (6 грешки)  и Николай Тодоров (9 грешки) са съответно 90-и и 96-и в класирането.