10.03.2017 г.
Днес в Контиолахти (Финландия) стартира осмият кръг от Световната купа по биатлон. В първия състезателен ден станахме свидели на спринтовите дисциплини при мъжете и дамите.
Красимир Анев записа най-добрия български резултат в състезанието на 10км. Биатлонистът от Самоков сбърка веднъж и завърши на 21-ва позиция.
Владимир Илиев показа добро предвижване по трасето, но завъртя две наказателни обиколки и остана 33-ти.
Димитър Герджиков също намери място в утрешното преследване с един пропуск и 54-о място. Антон Синапов е последен с четири обиколки и 72-ра позиция.
Мартен Фуркад сбърка веднъж и спечели състезанието в Контиолахти. Почетната стълбичка се допълва от Ондрей Моравец и Емил Хегле Свендсен.
Емилия Йорданова записа най-предно класиране при нашите момичета с една грешка и 64-то място. Десислава Стоянова завъртя четири обиколки и завърши 88-ма, а Стефани Попова е 93-та със същия брой наказания на стрелбището.
Мъже | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жени | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|