Четвърто място за Антон Синапов в спринта на Лятното Световно първенство

27.08.2016 г.

Днес в Отепя (Естония) се състоя вторият състезателен ден от Световното първенство по летен биатлон. В програмата бяха записани общо 4 състезания, като в две от тях (при мъжете и жените) имахме българско участие.

Антон Синапов постигна най-добрия български резултат през днешния ден. Биатлонистът от Чепеларе сбърка три пъти на стрелбището и завърши на престижната 4-та позиция, само на няколко секунди от бронзовото отличие.

Владимир Илиев е втори от българите с две грешки и 20-та позиция. Красимир Анев сбърка три пъти и остана 28-ми, а Димитър Герджиков е 35-ти със същия брой наказателни обиколки.

Новият Световен шампион в дисциплината е Мартин Отченаш от Словакия, който сбърка само един път на стрелбището. Среброто е Лукаш Кристейн от Чехия с два пропуска, а бронза за Сергей Клячин от Русия с една наказателна обиколка.

При дамитe Десислава Стоянова завърши 36-та с 6 пропуска, а Емилия Йорданова не стартира в надпреварата.