Владимир Илиев с бронзов медал в масовия старт на Европейското първенство

28.02.2016 г.

Тазгодишното Европейско първенство по биатлон вече е в историята. Състезанията в Тюмен (Русия) бяха затворени с масовия старт на 15км. при мъжете.

Владимир Илиев донесе бронзов медал за България. Биатлонистът от Троян сбърка два пъти на стрелбището и се движеше на 4-та позиция след последната стрелба.

Илиев успя да застигне и изпревари Антон Бабиков от Русия и записа най-добрия български резултат на първенството.

Това е втори медал за Владимир Илиев от подобен форум. Миналата година българинът спечели бронзов медал в дългата дисциплина на 20км.

Красимир Анев сбърка само една мишена и завърши на 11-та позиция. Михаил Клечоров завъртя две наказателни обиколки и финишира на 16-то място в крайното класиране.

Първият Европейски шампион в тази дисциплина е Флориан Граф от Германия, който сбърка само веднъж на рубежа. Сребърното отличие е за Ярослав Соукуп от Чехия, също с една наказателна обиколка.