Владимир Илиев завърши 20-ти в спринта в Руполдинг. Красимир Анев е 23-ти

08.01.2016 г.

Днес в Руполдинг (Германия) стартира четвъртият кръг от Световната купа по биатлон. Този етап беше предвиден да се проведе в Оберхоф (Германия), но това не се случи поради липсата на сняг.

Първото състезание за календарната година беше спринт на 10км. при мъжете. Владимир Илиев зае най-предно място от нашите състезатели. Българинът от Троян повали всички мишени на стрелбището и завърши на 20-та позиция. Малко след него на 23-то място е Красимир Анев също с чиста стрелба.

Димитър Герджиков и Димитър Парталов завъртяха по една наказателна обиколка и заеха съответно 77-ма и 93-та позиция.

Подиумът в спринта беше окупиран от норвежки биатлонисти. Братята Бьо бяха безпогрешни на рубежа, а по-малкия от двамата -  Йоханес показа по-бързо ски бягане и спечели надпреварата. Тарей остана на втора позиция, а трети е техният съотборник Емил Хегле Свендсен без наказателна обиколка.

През днешния ден се проведе и спринтът на 7.5км. при дамите. Емилия Йорданова сбърка два пъти и зае 66-то място. Десислава Стоянова е 79-та с три пропуска, а Стефани Попова е 96-та със същия брой грешки.