Десислава Стоянова завърши на 58-ма позиция в спринта в Хохфилцен

01.12.2015 г.

Първото състезание от втория кръг за Световната купа по биатлон е спринт на 7.5км. при жените. Надпреварата вече определи призовата тройка, а тя е изцяло германска.

България участва с три биатлонистки в спринта. Десислава Стоянова завъртя един рунд и завърши на 58-мо място, което означава, че ще участва в преследването в събота.

Емилия Йорданова беше безпогрешна на стрелбището и завърши 61-ва. Последна от българките е Стефани Попова с два пропуска и 98-ма позиция.

Победителка е Франциска Хилдебранд без наказателни обиколки. Второто място е за Марен Хамершмид, също с "нула", а трета е още една германка - Мириам Гьоснер с един пропуск на стрелбището.

По-рано през деня се проведе и единичната смесена щафета, част от календара на IBU купата. Михаил Клечоров и Гергана Велкова се класираха на 12-то място с 5 допълнителни патрона.