Балканско първенство в Боровец - Резултати от шампионата

01 април 2015 г.

През изминалата седмица в Боровец се проведе Балканския шампионат за мъже и жени/юноши и девойки. В първите три състезателни дни наблюдавахме смесена щафета, спринт и преследване, а в понеделник се състоя индивидуалната дисциплина, която е валидна само за Държавното първенство.

Владимир Илиев спечели двете индивидуални състезания от Балканския шампионат. Българинът от Троян сбърка четири пъти в спринта на 10км. и грабна златния медал. Илиев направи една грешка по-малко в преследването на 12.5км. и не даде никакъв шанс на конкуренцията.

Емилия Йорданова завъртя само една наказателна обиколка в спринта при дамите и спечели златния медал. Българката сбърка 6 пъти в преследването и се нареди на трета позиция в крайното класиране.

Красимир Анев не взе участие в първите две състезания от Балканският шампионат, но участва в индивидуалното на 20км.. Биатлонистът от Самоков беше безпогрешен в стрелбата и спечели златното отличие. Владимир Илиев добави 5 наказателни минути към своето време и завърши на второ място. Трети остана Антон Синапов с четири грешки в стрелбата.

Три биатлонистки на клуб Славия окупираха челните места в дългата дисциплина при дамите. Златното отличие отиде при Юлия Джима, която сбърка два пъти на стрелбището. Емилия Йорданова завърши втора с две наказателни минути, а трета остана Яна Бондар със шест сгрешени мишени.

Пълният списък с резултатите от шампионата може да видите ТУК!