Анев на 25-то място в масовия старт. Илиев завърши 30-ти

22 март 2015 г.

Ханти-Мансийск (Русия) по традиция е домакин на последната Световна купа по биатлон и тази година не е изключение. Масовият старт на 15км. беше последното състезание при мъжете за този сезон.

Двама българи участваха в днешната надпревара. Красимир Анев завъртя две наказателни обиколки и завърши на 25-та позиция. Владимир Илиев имаше проблеми на стрелбището и финишира на 30-то място след 6 сбъркани патрона.

Яков Фак спечели масовия старт с безпогрешна стрелба. Това е 8-ма победа в кариерата на хърватина със словенски паспорт.

Финален спринт реши разпределението на останалите две места на почетната стълбичка. Руснакът Антон Шипулин се наложи над Тарей Бьо и спечели втората позиция и малкия кристален глобус в дисциплината с две наказателни обиколки. Норвежецът остана трети с една грешка в стрелбата..