Красимир Анев завърши на 32-ра позиция в преследването. Владимир Илиев е 33-ти.

21 март 2015 г.

Ханти-Мансийск (Русия) домакинства на последния кръг от Световната купа по биатлон. В програмата за днес има две преследвания, като това при мъжете вече излъчи тримата призьори.

Красимир Анев потегли от 20-та позиция в днешната надпревара и след 4 наказателни обиколки се класира на 32-ро място. Владимир Илиев направи с една грешка в повече и финишира 33-ти.

Нейтън Смит е биатлонистът на деня. Канадецът завъртя само една наказателна обиколка и спечели първа победа в своята кариера. Най-добрият резултат на Смит до този момент беше 2-ра позиция в спринта на Световното в Контиолахти.

Бенедикт Дьол също беше много прецизен на стрелбището и сбърка само два патрона. Германецът регистрира добро ски бягане и завърши на второ място в състезанието.

Антон Шипулин зае последното стъпало на почетната стълбичка. Представителят на домакините завъртя четири наказателни обиколки и изпревари Мартен Фуркад по финалната обиколка.

Френският състезател остана четвърти, но това е повече от достатъчно да спечели генералното класиране за Световната купа.