Владимир Илиев завърши 14-ти в спринта на 10 км в Антхолц-Антерселва

22 Януари 2015 г.

Владимир Илиев завърши 14-ти в спринта на 10 км. в Антхолц-Антеселва, Италия. Другите двама българи Красимир Анев и Иван Златев завършиха съответно на 56-то и 76-то място. Днес бе първия старт от шестия кръг на Световната купа по биатлон.

Победител в спринта стана германецът Симон Шемп. Състезателят не попадна в наказателна обиколка и заслужено регистрира 4-та победа в своята кариера. Интересен факт е, че 3 от тези победи са именно в Антхолц-Антерселва.

Добър старт направи и бившият ски бегач Евгений Гараничев. Руснакът беше максимално прецизен на стрелбището и с добро ски бягане финишира на втора позиция в спринта. Единственият с пропуск на почетната стълбичка е Яков Фак. Хърватинът със словенски паспорт завъртя една наказателна обиколка и зае трета позиция в крайното класиране.

Поздравленията днес са за Брендън Грийн. Биалтлонистът от Канада повали и 10-те мишени на стадиона за стрелба и финишира на 5-та позиция. Това е и най-добрият резултат в кариерата на Грийн.

Лидерът в Генералното класиране - Мартен Фуркад, завъртя две наказателни обиколки и завърши 25-ти. Подобен сценарии сътвори и Емил Хегле Свендсен, който зае 28-мо място в крайното класиране.