На световното: Отличен Краси Анев 11-и в спринта!

09.02.2013 г.

Нашият Красимир Анев се представи много силно и завърши 11-и в 10-километровия спринт от световното по биатлон. 25-годишният състезател от Самоков завърши за 24:13,4 минути, като не допусна нито една грешка в стрелбата.

Това е най-доброто представяне на български биатлонист от 1985 г.

За Анев това е едно от най-силните състезания в кариерата му. Той има два сребърни и два бронзови медала от европейски първенства - през 2008 и 2011 година.

Норвежецът Емил Хегле Свендсен стана световен шампион в Нове Место, Чехия. Той измина разстоянието за 23:25,1 минути, като направи една грешка в стрелбата.

Сребърния медал заслужи Мартин Фуркад, който изостана с 8,1 секунди от победителя. Словенецът Яков Фак беше безгрешен в стрелбата, но заради по-бавното си бягане завърши с 11,2 сек зад Свендсен и спечели бронзовия медал.

Другите българи завършиха:

43. Владимир Илиев

70. Мирослав Кенанов

91. Михаил Клечеров

Украинската биатлонистка Олена Пидгрушна спечели световната титла в спринта на 7,5 километра при жените. Тя не допусна грешки в стрелбата си, като пробяга дистанцията за 21.02,1 минути. Втора остана Тора Бергер от Норвегия. Тя пропусна една мишена при втората си стрелба, като изостана с 6,4 секунди от шампионката. Бронзът остана за Вита Семеренко от Украйна.

От българските състезателки най-добре се представи Ния Димитрова, която даде 62-ри резултат. Емилия Йорданова е 80-а, Десислава Стоянова е 88-а, Дафинка Колева е 104-та. Състезанието завършиха 113 биатлонистки.